Ekonomiczna wentylacja niezależnie od pogody

Rekuperator

Oczyszczanie powietrza z pyłków, kurzu i alergenów

Rekuperacja

Ceny energii niestety nieustannie rosną. W przyszłości będzie jedynie drożej. Twój dom może więc generować naprawdę wysokie rachunki, ale możesz pomyśleć o tym już teraz. Są pewne alternatywne sposoby na ekologiczną i tanią energię.

Świeże powietrze i skuteczna wentylacja bez straty cennej energii. Aby dom mógł dzisiaj spełnić warunki energooszczędności, musi być przede wszystkim szczelny. Dlatego montaż kontrolowanej wentylacji jest w zasadzie koniecznością. W odpowiednio zaizolowanym domu sprawna wentylacja mechaniczna zapewnia domownikom zdrowie i komfort. Przy okazji skutecznie chroni całą konstrukcję przed starzeniem na skutek oddziaływania wilgoci lub korozji. Jak to w praktyce działa? Zużyte, ciepłe powietrze z domu trafia do wymiennika. Tam napływa świeże, ale zimne powietrze. Powietrze zużyte oddaje swoje ciepło i ogrzewa świeże powietrze zasysane z zewnątrz. Jednocześnie się z nim nie miesza. W celu zapewnienia odpowiednich warunków w całym pomieszczeniu do poszczególnych pomieszczeń doprowadzone są kanały wywiewne oraz nawiewne. Proces przebiega bez generowania hałasu i przy minimalnym zużyciu energii. Straty ciepła są mocno redukowane. Dom pozostaje szczelny i zapewniane jest mu świeże powietrze. System rekuperacji może oczywiście działać w dwie strony. Zimą zapewnia odzysk ciepła, a latem odzysk chłodu. Chroni wówczas budynek przed szybkim przegrzaniem.

Podstawowe zalety rekuperacji:

 • skuteczne usuwanie nieprzyjemnych zapachów, pary wodnej czy dwutlenku węgla,

 • ekonomiczna wentylacja i to niezależnie od aktualnej pogody,

 • oszczędność energii na ogrzewanie do 50%,

 • oczyszczanie powietrza z kurzu, pyłków oraz alergenów 

  Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła HEATPEX ARIA VITALE

  Przy produkcji centrali wentylacyjnej ARIA VITALE użyto najlepszych komponentów, skupiając się na szybkości i prostocie instalacji. Zastosowany został innowacyjny materiał obudowy – ekspandowany polipropylen (EPP), uszlachetniony laserowo. To dzięki niemu urządzenie jest lekkie, ciche i zapewnia estetyczny wygląd, jednocześnie zmniejszając wpływ na środowisko, co zostało docenione i wyróżnione prestiżowymi nagrodami Red Dot Design Award 2023 oraz iF Design Award 2023.

  Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła HEATPEX ARIA VITALE

  Zalety produktu:

  • NAJWYŻSZA JAKOŚĆ POWIETRZAWysokiej klasy filtry ISO ePM1 70% (F7) i ISO ePM10 50% (M5)
  • CICHA PRACA – Poziom mocy akustycznej tylko 51 dB(A)
  • PROSTE I INTUICYJNE STEROWANIE w CENIE URZĄDZENIA – Przez Internet za pomocą aplikacji ARIAmyHOME lub zdefiniowane tryby pracy na szklanym, dotykowym panelu sterowania (wakacje/party/tryb automatyczny). Istnieje także możliwość podpięcia urządzenia pod instalację Smart Home dzięki protokołowi Modbus.
  • MOBILNY PANEL STEROWANIA – możliwość przeniesienia panelu sterującego z urządzenia na ścianę. Jest to idealne rozwiązanie gdy rekuperator jest zamontowany w trudno dostępnym miejscu.
  • OPCJA FREE COOLINGAutomatyczny 100% by-pass umożliwia naturalne, ekologiczne chłodzenie w lecie przez wykorzystanie różnicy temperatur
  • SYSTEM ANTYZAMROŻENIOWY Nagrzewnica wstępna zabezpiecza działanie wymiennika.
  • WYSOKA SZCZELNOŚĆ – Obudowa wykonana w całości z EPP uszlachetnionego laserowo o grubości 50 mm – szczelna, wytrzymała i pozbawiona mostków cieplnych
  • LEKKIE I KOMPAKTOWE URZĄDZENIE – Głębokość wynosi 36 cm, a masa jedynie 27,5 kg, co znacząco ułatwia i przyspiesza montaż. 

  Tworzywowy system HEATPEX ARIA CONNECT to gwarancja energooszczędnej instalacji do rekuperacji zapewniającej czyste i świeże powietrze w domu, dzięki powłoce antybakteryjnej Ultra-Fresh®. System powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenie ekspertów oraz najlepsze komponenty i stanowi kompletny system rozprowadzania powietrza do rekuperacji. Jakimi jeszcze atutami wyróżnia się to rozwiązanie:

  System wentylacji
  • CICHA I ENERGOOSZCZĘDNA INSTALACJAZastosowane materiały i opatentowany system połączeń elementów OneClick technology® pozwala na osiągnięcie najwyższej klasy szczelności – ATC 1 wg normy PN-EN 17192. System jako jeden z pierwszych i jedyny na rynku już od 2019 roku spełnia tę najbardziej restrykcyjną klasę szczelności, potwierdzoną badaniami wykonywanymi przez niezależne laboratorium. Przekłada się to na komfort dla użytkowników w postaci niższego poziomu hałasu oraz oszczędności energii.

  • ANTYBAKTERYJNOŚĆ W STANDARDZIE – Do produkcji rury oraz elementów systemu ARIA CONNECT wykorzystano antybakteryjny dodatek Ultra–Fresh® zapewniający całkowitą bakteriobójczość przewodu (100%), potwierdzoną przez niezależne laboratorium na podstawie testu wg ISO 22196. Wysoki poziom higieny systemu ARIA potwierdzony jest przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-PZH.

  • WYTRZYMAŁOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ NA LATA – Elementy systemu wykonane są z wytrzymałego i lekkiego tworzywa sztucznego, które zapewnia niezawodne działanie przez lata, bez ryzyka uszkodzeń mechanicznych czy korozji. CO WAŻNE użyte tworzywo (PP – polipropylen) uznawane jest za jedno z najbezpieczniejszych dla naszego zdrowia i nadaje się w 100% do recyklingu.

  • NISKI POZIOM HAŁASU – Optymalnie zaprojektowany przepływ powietrza przez elementy systemu oraz zastosowanie rury o podwójnej ściance obniża poziom hałasu, co jest szczególnie istotne w trakcie snu.

  aria vitale
  Heatpex
  System wentylacji - klasa jakości
  Aria myHome