prąd ze słońca

Instalacje fotowoltaiczne

Zależy Ci na zmniejszeniu rachunków za prąd?

Fotowoltaika

Doskonałym rozwiązaniem może być instalacja fotowoltaiczna. To inwestycja, która naprawdę szybko się zwraca. Zajmujemy się kompleksowym montażem instalacji fotowoltaicznych na dachach płaskich iii skośnych oraz na gruncie. Dobieramy odpowiednią moc instalacji i zajmujemy się załatwianiem wszystkich formalności. Pomagamy również w uzyskaniu dotacji. Zajmujemy się montażem instalacji w przypadku budynków jednorodzinnych, lokali usługowych, biur, hal produkcyjnych itd.

Panele fotowoltaiczne świetnie sprawdzają się wraz z pompą ciepła. Są wykorzystywane w tych obiektach, w których jest duże zużycie prądu. Wówczas można całkiem sporo zaoszczędzić. Jednak instalację fotowoltaiczną z powodzeniem wykonać można także w niewielkim domku jednorodzinnym. Wystarczy zdecydować się na niedużą instalację o ograniczonej mocy.

Nasza firma opiera się przede wszystkim na monokrystalicznych panelach marek RISEN ENERGY i Q.CELLS, a także na inwerterach marek SOLAREDGE i SOFAR SOLAR. Wykorzystywane przez nas panele są objęte aż 12-letnią gwarancją na produkt i 25-letnią gwarancją na moc. Po 25 latach wynosi ona 85& dla paneli Q.CELLS i 80% dla paneli RISEN. Z kolei na falowniki producent udziela 10,5 roku gwarancji – SOFAR lub 12 lat gwarancji – SOLAREDGE. Można założyć, że wymiar jednego panelu to 1×1,7 m. Na życzenie montujemy optymalizatory mocy do wybranych paneli lub całych grup paneli.
Osoby, które zdecydują się na montaż paneli fotowoltaicznych mogą ubiegać się o dotację z rządowego programu “Mój prąd”. Jej wysokość to 5 tysięcy złotych. Można też liczyć na ulgę podatkową podczas rozliczania podatku dochodowego. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Poprzez montaż instalacji fotowoltaicznej można zaoszczędzić sporo pieniędzy, a przy okazji zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. To bardzo istotne z punktu widzenia środowiska naturalnego.

Energia słoneczna dla Twojego domu
Możesz zmniejszyć swoje rachunki za prąd nawet o 90%. Wystarczy produkować prąd ze słońca i wykorzystywać go do zasilania domowych urządzeń. Dodatkowo może on posłużyć także do ogrzewania – z użyciem pomp ciepła. Inwestując we własną instalację fotowoltaiczną, sporo zaoszczędzisz, a przy tym zadbasz o środowisko naturalne.

Sprzedawca jest zobowiązany do dokonania odpowiedniego rozliczenia energii wprowadzonej przez prosumenta do sieci elektroenergetycznej  wobec ilości energii pobieranej z tej sieci w następującym stosunku ilościowym: dla mikroinstalacji o mocy do 10 kW jest to 1:0,8. Energia wyprodukowana w miesiącach słonecznych jest oddawana do sieci, a potem odbierana zimą. Prosument ma na to cały rok obrachunkowy.

Nowoczesny trójfazowy inwerter SOFARSLAR z serii KTL-X
niezawodność, która potwierdzona jest 10-letnią gwarancją producenta,
WiFi oraz wyłącznik DC,
inwerter z tej serii stosowany może być do instalacji dachowych i do niewielkich elektrowni gruntowych,
możliwość przechowywania danych na wewnętrznej karcie pamięci nawet przez 25 lat,
inwertery tego typu znajdują się w bazie oprogramowania PV Sol.