Pompa ciepła Ekologiczne źródło ciepła
Zajmujemy się montażem pomp ciepła typu powietrze- woda w nowych budynkach i wymianami kotłów węglowych na pompy ciepła w budynkach już istniejących.
Jesteś na etapie budowy domu i poszukujesz instalatora źródła ciepła w formie pompy ciepła? Dobrze trafiłeś, bo nasza oferta jest przygotowana specjalnie dla Ciebie. Jesteśmy autoryzowanym punktem serwisowym znanej marki LG. W swojej ofercie mamy wiele różnych pomp ciepła, a więc bez problemu znajdziemy model idealny dla Twojego domu. Pochwalić możemy się bardzo dużym doświadczeniem w montażu pomp ciepła. Dlatego nie musisz się już niczym martwić.
Poważnie rozważasz wymianę swojego pieca węglowego? Doskonałym zamiennikiem dla kotła będzie nowoczesna pompa ciepła. To urządzenie bezobsługowe, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Dodatkowo nie emituje żadnego pyłu – kotłownia pozostanie czysta. Miejsce, w którym do tej pory gromadziłeś węgiel czy opał, można wykorzystać na inny cel. Poza tym wymieniając piec węglowy na pompę ciepła, przyczynisz się przede wszystkim do poprawy ogólnego stanu środowiska naturalnego.
Pompa ciepła jest w stanie współpracować z instalacją ogrzewania podłogowego bądź z instalacją wyposażoną w klasyczne grzejniki. Wydajność nowoczesnych urządzeń jest zapewniona nawet przy -25 stopniach Celsjusza. Pompa ciepła z 1 kW energii elektrycznej pozwala na produkcję około 4,5 kW energii cieplnej. Źródłem ciepła jest dla niej powietrze, które nas otacza. Latem pompę ciepła wykorzystać z powodzeniem można do schładzania pomieszczeń.
Oprócz tego pompa ciepła bezproblemowo współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, którą również możemy zamontować. W ten sposób prąd niezbędny do zasilania danej pompy ciepła można uzyskać za darmo właśnie z energii słonecznej.
Osoby, które zdecydują się na wymianę kotła węglowego na pompę ciepła w już istniejącym budynku, mogą ubiegać się o dofinansowanie z programu “Czyste powietrze”. Uzyskać wówczas można od 7950 do nawet 47700 złotych – wszystko zależy od dochodu. Oprócz tego można uzyskać ulgę podatkową podczas rozliczania podatku dochodowego. Ze szczegółami zapoznasz się na naszej stronie internetowej.
Praktyczne wykorzystanie odnawialnych źródeł ciepła
Pompy ciepła są niezwykle ciekawym rozwiązaniem – to urządzenia efektywne, wygodne w obsłudze i dające spore oszczędności. Świetnie sprawdzają się w przypadku domów jednorodzinnych. Latem je schładzają, a zimą ogrzewają. Pompy ciepła zapewniają przy tym niezależność od zewnętrznych źródeł zasilania. Oznaczają niskie rachunki za prąd. Stosowane są obecnie w około 80% nowych budynków w Europie. Wielką ich zaletą jest fakt, że 75% energii potrzebnej do ogrzewania jest darmowe, odnawialne i łatwo dostępne. Jak to działa w praktyce? Montujemy w domach pompy ciepła typu woda-powietrze. Ich zasada działania jest bardzo prosta. Przypominają one nieco klimatyzatory i lodówki, ale działają odwrotnie. Pozyskują, a nie usuwają ciepło z otoczenia.
Stosowane przez nas pompy ciepła mogą także pomieszczenia chłodzić – wystarczy odwrócić cały obieg. W ten sposób latem można w domu mieć przyjemny chłód. Na skutek sprężania, czynnik, który przenosi gaz, skrapla się i podnosi temperaturę. Jest ona oddawana wodzie z instalacji ogrzewania oraz ciepłej wodzie użytkowej. Gaz po schłodzeniu rozpręża się i paruje, schładzając się do temperatury poniżej -100 stopni Celsjusza. Później ulega ogrzewaniu z jednostce zewnętrznej powietrzem zewnętrznym.
Właściciel pompy ciepła ponosi tylko jeden koszt związany z energią elektryczną niezbędną do sprężania. Tak pompa ciepła jest w stanie z 1 kW energii elektrycznej wyprodukować nawet 4 kW energii cieplnej. To urządzenie bezobsługowe – wystarczy ustawić odpowiednią temperaturę i rozkoszować się przyjemnym ciepłem. Można to zrobić nawet przy pomocy swojego smartfona.
Podstawowe zalety pomp ciepła:
-
utrzymują stałą temperaturę, nawet gdy domowników nie ma w budynku,
-
nie wymagają składowania żadnego paliwa, które zajmuje dużo miejsca,
-
nie wymagają doprowadzania specjalnych przyłączy,
-
nie wywołują żadnych toksycznych produktów oraz nie emitują szkodliwych dla otoczenia substancji,
-
nie wymagają budowy komina.