technologia szkieletowa

Stosowane materiały

Prezentujemy w pigułce materiały budowlane, które stosujemy w naszych domach.

budowa domu prefabrykowanego

Technologia szkieletowa

Budowa wysokiej jakości energooszczędnego domu w zaledwie trzy miesięce? To możliwe, dzięki wykorzystaniu technologii szkieletowej. Nie martw się tym, że szybkość budowy wpłynie na wysokość ceny. Nasze domy prefabrykowane budujemy w atrakcyjnych cenach z gwarancją stałej wyceny!

Dom szkieletowy po wykończeniu z wyglądu nie różni się od budynku budowanego metodą tradycyjną. Użyteczność domów prefabrykowanych również jest jednakowa. Nie ma żadnych wykluczeń co do montażu mebli na ścianach, czy też posiadaniu kominka.

Technologia drewniana pozwala na łatwe adaptacje projektowe czy też przebudowy i remonty. Nie musisz martwić się o bezpieczeństwo – domy prefabrykowane muszą spełniać takie same normy budowlane jak pozostałe budowle.

 

Ściana zewnętrzna domu prefabrykowanego

Przekrój prefabrykowanej ściany zewnętrznej

 1. Fermacell 12,5 mm
 2. Paroizolacja
 3. Konstrukcja / wełna mineralna 19,5 cm
 4. Fermacell 12,5 mm
 5. Styropian 12 cm
 6. Siatka
 7. Klej
 8. Tynk

Główną konstrukcją ściany jest wyselekcjonowany i certyfikowany świerk skandynawski. Dzięki wysokiej jakości dobranym izolacją przy niskiej grubości murów parametry izolacyjne spełniają warunki domów pasywnych, dzięki czemu zminimalizujesz koszty ogrzewania. Ściany domu prefabrykowanego są mocno zakotwiczone w płycie fundamentowej oraz łączone z konstrukcją stropu i dachu. Dzięki czemu uzyskujemy solidną konstrukcję odporną na ekstremalne warunki atmosferyczne.

 

ściana wewnętrzna prefabrykowana

Przekrój prefabrykowanej ściany wewnętrznej

 1. Fermacell 12,5 mm
 2. Konstrukcja / wełna mineralna 12 cm
 3. Fermacell 12,5 mm

Grubość wszystkich ścian w domu jest równa, dzięki czemu wszystkie ściany, nawet tzw. działowe traktowane są jako ściany nośne. Konstrukcja dachu ma więcej punktów podparcia i może być bardziej dociążona. Mocna konstrukcja ścian pozwala na wieszanie na nich nawet ciężkich mebli. Podczas produkcji każdy element ścian jest dokładnie sprawdzany, zanim zostanie przekazany do montażu. Zarówno w ścianie zewnętrznej jak i wewnętrznej stosujemy konstrukcyjną płytę gipsowo-włóknową marki fermacell. Są to dedykowane rozwiązania dla branży domów drewnianych.

 

płyta fundamentowa

Płyta fundamentowa

 1. Warstwa wykończeniowa 1cm
 2. Wylewka cementowa 7 cm
 3. Styropian 10 cm
 4. Płyta fundamentowa 18 cm
 5. Folia budowlana
 6. Styropian 8 cm
 7. Folia budowlana
 8. Zagęszczona podsypka z piasku 30 cm
 9. Grunt rodzinny

Stabilność domu zapewnia odpowiednie podłoże, jakim jest żelbetowa płyta fundamentowa. Takie rozwiązanie w porównaniu do tradycyjnych ław fundamentowych można zastosować również na terenach, gdzie występują grunty słabej nośności lub poziom wód gruntowych jest wysoki. Płyta fundamentowa osiada równo na całej swej powierzchni, co pozwala wyeliminować pęknięcia budynku. 

 

Przekrój dachu

 1. Dachówka Braas lub Blachodachówka Bratex
 2. Folia dachowa
 3. Wiązar dachowy
 4. Łaty i kontrłaty
 5. Rynny PCV
 6. Podbitka świerkowa

Konstrukcja dachu zależy od wybranego typu dachu: płaskiego lub skośnego.

W przypadku dachu skośnego stosujemy więźbę dachową, która jest stropem. Konstrukcja wykonana jest z prefabrykowanych wiązarów kratowych lub jako więźba tradycyjna. Warstwa pokryta zostaje dachówką ceramiczną lub blachodachówką. Stosujemy rynny PCV. W przypadku dachów płaskich do pokrycia zostaje wykorzystana folia EPDM.

Stosowanie specjalistycznych maszyn pozwala na osiągnięcie wysokiej dokładności, co bywa niezwykle trudne w warunkach pracy ręcznymi narzędziami na placu budowy. Producenci wiązarów oferują swoim klientom również transport i montaż konstrukcji.

 

ekologia na 1 miejscu

Energooszczędne rozwiązania

Nie zapominamy o dążeniu do budowy domu pasywnego. Oszczędność energii to cel budowanych przez nas domów. Dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii, nasi klienci przez lata oprócz ogromnych oszczędności w portfelu również pozytywnie wpłyną na środowisko.

nasi partnerzy

Współpracujemy z Najlepszymi

Poznaj firmy z którymi nawiązaliśmy dłuższą współpracę. Produkty tych marek stosujemy podczas budowy naszych domów.

braas logo
Fermacell logo
Heatpex logo
Blachotrapez
Galeco logo

Telefon

+48 662 355 000

Zadzwoń lub napisz